A+ A A-

Yurt Dışına Çıkarken Olmazsa Olmaz Vizeler

Vize, bir kişinin yurt dışına çıkarken, gideceği ülkenin konsolosluğuna başvurarak o ülkeye aldığı giriş belgesine denir. Belli bir süreliğine verilen vizeler, kişinin pasaportuna işlenir ve hem ülkeden çıkarken, hem de girerken kontrol edilir.

Nasıl Alınır?

Eğer gidilecek ülke vize istiyorsa, istenen belgeler öğrenilmeli ve o ülkenin büyükelçiliğine başvuru yapılmalıdır. Genel olarak konsoloslukların istedikleri gerekli belgeler şunlardır.

  • Yeni pasaporta uygun biometrik fotoğraf
  • Süresi uygun pasaport
  • Nüfus cüzdanı
  • Çalışıyor ise maaş bordrosu
  • Şirket sahibiyse imza sirküleri
  • Üzerine banka hesabı
  • Tatil için gidiliyorsa otel rezervasyonu
  • Vize başvuru formu

Bu belgeleri kendimiz de büyükelçiliğe sunabilirken, turla gittiğimizde vereceğimiz vekaletle, adımıza bu işlemleri seyahat acentesi de yapabilmektedir.

Schengen Vizesi
Avrupa üzerinde geçerli bir vizedir. Avrupa birliği normlarına uygun olarak AB’ye üye tüm ülkeler, kendi aralarında adına schengen dedikleri bir vize kullanmaktadırlar. Bu belgeyi alan kişiler, AB ülkelerinin hepsine giriş çıkış yapabilip rahatlıkla dolaşabilmektedirler.

 

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome