A+ A A-

Seyahat Öncesi Son Kontrol

Seyahat öncesi gerekli ön bilgileri eksik aldığınızda, acente, otobüs-havayolu şirketiyle ilişkilerde, pasaport, vize işlemlerinde sorun çıktığında, tur sırasında aksiliklerle karşılaştığınızda, tatiliniz bir kabusa dönüşebilir.

Dikkat Edilecekler

ACENTAYI SEÇERKEN

Tura çıkacağınız seyahat acentesini seçerken, acentenin A, B veya C Grubu Seyahat Acenteliği İşletme Lisansına sahip olmasını göz önünde bulundurun.

TÜRSAB belgesi olup olmadığına,
Web sitesinin kalitesine,
Ofislerinin çokluğuna
Çalışanların hizmet şekline
Sürekli tur düzenlemesine
Çoklu ödeme seçeneği olmasına dikkat edin.

YURTDIŞINA ÇIKARKEN

Yurtdışı gezilerinde, rezervasyon tutarının tamamını ödediğinizde size bir tahsilat makbuzu ve Tur Kayıt Formu (TKF) verilmesi gerekiyor. TKF’nin arka yüzünde yer alan müşteri sözleşmesi, seyahat süresince gerçekleştirilecek hizmetler için, tur operatörüyle aranızda meydana gelebilecek her şeyi yasal kurallar çerçevesinde belirler. Bu sebeple müşteri sözleşmesini imzalamadan önce dikkatle okumalısınız. Tur süresince gittiğiniz otellerde, aldığınız rehberlik gibi hizmetlerde bu belge sizden talep edilir ve nüshaları alınır. Bu sebeple TFK’yı kaybetmemeli, yanınızdan ayırmamalısınız.

  • Pasaportunuz çıkış tarihinden en az altı ay süreyle geçerli olmalı. Dönüşte kapıda kalabilirsiniz. Pasaporttaki isimle, uçak biletindeki isim birbirlerini tutmalı.
  • Schengen vizesini ilk defa alacaksanız kendiniz başvuru yapmak zorundasınız. Eğer bir kere reddedildiyseniz yine aynı konsolosluktan vize almalısınız.
  • Paket tura katılacak kişi sayısı yeterli değilse, yedi gün öncesinden tur iptalinin bildirilmesi gerekiyor. Acente, içeriği aynı kalmak koşuluyla tur güzergahını değiştirebilir.
  • Rezervasyon, bilet, pasaport, nüfus cüzdanı, kredi kartı ve nakit para ülke dışı gezilerde hayati önem taşır.

SEYAHAT ESNASINDA

Check in tesise giriş, check out ise tesisten ayrılış işlemlerinizi ifade eder. Her iki işlem de tesislerin resepsiyon bölümlerinde yapılır. Tüm tesislerde, tesise giriş saati 14.00, ayrılışı 12.00’dir. Oda müsaitse daha erken saatte de giriş yapabilirsiniz. Çoğu otel, çıkış saati sonrası müşterilerine oda dışındaki tüm hizmetlerden yararlanma fırsatı sunmaktadır.

KONAKLAMA ŞEKİLLERİ

Oda kahvaltı : Fiyata sadece konaklama ve sabah kahvaltısı dahildir.

Yarım pansiyon : Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklamadır. Akşam yemeğinde alınan içecekler ücretlidir.

Tam pansiyon : Sabah, öğle ve akşam yemeğini içeren konaklama şeklidir. Öğle ve akşam yemeğinde alınan içecekler ücretlidir.

Tam Pansiyon Plus  : Sabah, öğle ve akşam yemekleri ile bu yemeklerde içeceklerin de fiyata dahil olduğu hizmet türüdür.

Her Şey Dahil: Sabah, öğle ve akşam yemeklerine ilave olarak geç kahvaltı, gün boyu alınan yerli olmak kaydıyla alkollü alkolsüz tüm içecekler, beş çayı ve kuru pasta ikramı, gece çorbası gibi hizmetleri de içerir.

Ultra Her Şey Dahil : Her şey dahil servise ek olarak gün boyu alınan tüm yabancı içecekler, tesise göre motorlu su sporları da dahil. Ayrıca yemek esnasında tüm içecekler masaya servis edilir.

Ultra Her Şey Dahil Plus : 24 saat boyunca, her türlü yemek, yerli ve yabancı içecek otel müşterilerine ücretsizdir.

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome