A+ A A-

Ramazan Sonrası Şeker Bayramı

Türkiye'de 4 günlük ramazan bayramında yapabileceğiniz birbirinden farklı tur seçenekleri

Ramazan Bayramı Tatili

Ramazan; Müslümanlarca 11 Ayın Sultanı olarak nitelendirilir. Anlamı ise, kutsal kitap Kur’an-ı Kerim’in bu ay içerisine denk düşen Kadir Gecesi’nde inmeye başlamış olmasıdır. Başka bir deyişle Müslümanlığın başlangıcıdır.

Bu sebeple, İslam dininde ramazan boyunca 1 ay, dinin farzlarından olan oruç tutulur. Bu ayın sona ermesiyle ramazan bayramı başlar. Bayramlarda çocuklara şeker verildiği için genellikle çocuklar tarafından şeker bayramı da denilmektedir. 3 gün sürmektedir.

3 Günlük Bayram Kaçamağı

3 gün olarak kutlanır. Tarihlerin hafta sonuyla birleşmesi, tatili 5 güne kadar uzatabilmektedir. 2013 yılında Türkiye’de bu tatil, 8, 9 ve 10 Ağustos tarihlerinde Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri kutlanacaktır. Bitişi de Pazar gününe rastladığından ötürü, şeker bayramı 8, 9, 10 ve 11 Ağustos tarihlerinde 4 gün olarak gerçekleşecektir.

Seyahat acenteleri için bu tarihler, yaz ortasına geldiği için, deniz – güneş konseptli yüzlerce tur seçeneği organize edilmiştir. Sürenin kurbandaki gibi çok uzun olmayışı, tatilcileri, yurt dışından çok yurt içi turlara ve otellere rezervasyon için yönlendirmektedir.

Türkiye’de Şeker Gibi Tatil

Yazın sıcak günlerine rastlayan 4 günlük bayram tatili, Ege, Akdeniz ve Kapadokya ağırlıklı turlar düzenlenmesine olanak sağlar. Hem kültür turu yapmak isteyip hem de denizden güneşten yararlanmak isteyenler için alternatifler :

İonya (Kuşadası – Efes – Şirince – Didim)
Karya (Gökova – Dalyan – Marmaris – Datça)
Likya (Fethiye – Göcek – Dalyan – Dalaman)
Pamfilya (Antalya – Side – Manavgat – Alanya)
Misya (Ayvalık – Cunda – Bozcaada)

Avrupa’ya Kısa Bir Kaçış

4 gün sürece şeker bayramı tatili, mesafe olarak yakın ve çok yormayacak Avrupa turlarını öne çıkarır. Sıcak mevsimlerin yaşandığı kıyı bölgelerinden Yunanistan ve İspanya bunların başında gelir. İşte 4 günü değerlendirebileceğiniz yurt dışı tur seçenekleri :

Otobüsle Yunanistan (Selanik, Kavala, Dedeağaç, Atina)
Çeşme ya da Marmaris çıkışlı Rodos, Santorini, Mikonos gemi turu
Barcelona
Malta
Tunus
Saraybosna
Makedonya

Bu dönemde gidilecek en güzel destinasyonlar, yurt içinde Kuzey Ege olarak adlandırılan Ayvalık, Akçay, Altınoluk, Küçükkuyu, Assos ve Bozcaada bölgeleri olmakla birlikte, yurt dışında da Mallorca ve Yunan Adalarına Ağustos’un bu günlerinde gitmenizi öneririz.

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome