A+ A A-

Pasaportunuzla Dünya Sizin

Pasaport, uluslararası alanda ülkelere giriş – çıkış yaparken kullanılan kimlik niteliğinde bir belgedir. Kişiye özel olup, özlük bilgilerinin yanı sıra daha önce ve hangi tarihlerde hangi ülkelere giriş – çıkış yaptığını da göstermektedir.

Pasaportun geçerli olması için süreleri vardır. 6 ay ile 5 yıl için uzatılan süreler ile ilgili olarak farklı bedelde pasaport harçları ödenmektedir. Birkaç yıl önce çıkan kanunla birlikte tüm pasaportlar yenilenerek biometrik hale getirildi.

Pasaport Çeşitleri

Bordo  : Umuma mahsus pasaporttur. Genel giriş – çıkışlar yapan kişiler için verilir. Bu belgeye sahip olanlar daima vize almak zorundadır.

Yeşil Pasaport : Hususidir. Devlet memurlarına verilir. Vize zorunluluğu yoktur.

Gri : Hizmet için devletçe görevlendirilmiş kişilere verilir. Hükümet veya il – ilçe yönetimleri tarafından uluslararası alanda görevlendirilmiş kişilerde vardır. En fazla 4 yıl süreyle verilir. Çoğu ülke vize istemektedir.

Kırmızı : Diplomatik pasaporttur. Dış işleri bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve dış ülkelerde görev yapan temsilcilere verilir. Vize gerektirmez.

Bu belgeler, İç İşleri Bakanlığı tarafından verilmekte olup, ilçe emniyet müdürlükleri aracılığıyla başvuru yapılmaktadır. 

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome