A+ A A-

İş Arası Tatili Özleyenlere Kurban Bayramında Tur Fırsatları

9 günlük kurban bayramında kaçırılmayacak yurt içi ve yurt dışı tur fırsatları sizleri bekliyor

Kurban Bayramı Tatili

Kurban bayramı; Kuran’ı Kerim ve İncil’de geçen, Hazreti İbrahim’in Allah’a itaatini göstererek oğlu Hazreti İsmail’i kurban edecek olması ile ilgili bir olaydan doğmuştur.

Allah, son anda, Hazreti İbrahim’in eline, kurban etmesi için bir koç verir ve sadakati için onu över. Ondan sonra Müslümanlar, bayramın ilk günü sabahı, genellikle koç ya da başka hayvan kurban ederek inançlarını gösterirler. Yüzyıllardır, yılın 4 günü bu ritüel, Müslümanlarca bayram olarak kutlanır.

Bayram Tatili

Kurban bayramları 4 gün olarak kutlanır. Bu dört gün hafta içine denk gelirse, çalışma günlerini kapsadığı için genelde iki hafta sonuyla birleşerek 9 güne kadar çıkabilmektedir. Sürenin uzun oluşu, bu dönemde yapılacak aktivitelerin artmasına olanak sağlar.

Tüm seyahat acenteleri, kurban bayramı gibi uzun tatil imkanı veren dönemlerde onlarca farklı yere tur organizasyonu düzenlerler. Tatilin süresine göre destinasyonlar da değişiklik gösterebilir. Özellikle havayolu firmalarının bu tarihlerdeki seferleri aylar öncesinden tam doluluk oranına ulaşır.

Bu Yıl Ekim Ortası Turdayız
Türkiye’de 2013 yılında bu bayram 15, 16, 17, 18 Ekim 2013 Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerini kapsamaktadır. Pazartesi günü de arefe olacağından bu yıl çoğu kimsenin beklediği gibi toplam 9 günlük bir dinlenme ve tatil fırsatı oluşacaktır.

Kurban’da Yurtiçi Turları

Minimum 4, maksimum 9 gün olan bu dönemlerde ülkemizde onlarca farklı tur programı vardır. Şehir dışına gidecekler, zaman rahatlığından ötürü genellikle uzak yerleri seçmektedirler. 12 Ekim Cumartesi gününden itibaren başlayacak olan tatil, 20 Ekim Pazar akşamına kadar devam edecektir.

Ekim ayının ortasına denk gelen bu dönemde, ülkemizde pek çok yere gezi ve tur yapılabilir. Özellikle güney sahillerimizde bu tarihlere kadar denize girilebilmektedir. Hava sıcaklığı da 20 derecelerde olduğundan ötürü, yazın imkan bulamayanlar için deniz – güneş konseptini bu dönemde yakalama olanağı doğar.

Alanya, Manavgat, Side, Kemer, Antalya, Finike, Kaş, Kalkan, Fethiye, Göcek, Marmaris, Datça, Didim kıyılarında yapılan, yerine göre;

Pamfilya
Karya
Likya turları adı altında geziler düzenlenmektedir.

Hava koşullarının yanı sıra zamanın da genişliği nedeniyle
Kapadokya
GAP
Karadeniz turları da rahatlıkla bu tarihlerde düzenlenebilmektedir.

9 Günde Yurt Dışı Seçeneği

2013 yılında 9 gün sürecek kurban bayramı için yurtdışı turları cazip bir seçenek olarak tüm seyahat şirketlerinde sunulmaktadır. Birkaç günlük Avrupa seyahatinden 9 günlük Uzakdoğu gezisine kadar, istediğiniz kıtada istediğiniz gezi ve konaklama alternatifleriyle kurban bayramı turlarını bulabileceksiniz. 12 – 20 Ekim arasındaki bu destinasyonları sitemizden rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Ekim ayı ortasına rastlayan bu dönemde sizlere, sıcaktan bunalmadan gezebileceğiniz, ama isterseniz denize bile girebileceğiniz olan Likya ve Pamfilya turlarını, yurt dışında ise büyük bir kültür değişimi yaşayacağınız, Dünyanın çok farklı bir bölgesi olan Uzakdoğu turlarını önerebiliriz.

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome