A+ A A-

Karadeniz Turları

Yeşil, Doğa, Yaylalar ve Boydan Boya Karadeniz…

Karadeniz turları, artık günümüzde sıkça rağbet gören gezi rotalarının başında geliyor. İster uçakla, ister otobüsle baştan başa, batıdan doğuya tüm Karadeniz Bölgesi’ni bir çok seyahat acentesinin düzenlediği turlarla gezebiliyorsunuz. İklimi, yemekleri, fıkraları, hamsisi, dalgalı denizlerindeki takalarıyla, türküleri ve horonlarıyla Karadeniz; ülkemizin kuzeyini kapsayan, yeşiliyle, doğasıyla, kendine has zengin kültürüyle, neşeli insanıyla nam salmış ve yazın serin iklimiyle yayla turizminin canlandığı, coğrafi açıdan büyük bir alanı kapsar.

Özellikle uzun süreli bayramlarda, bölge turları için oldukça idealdir. Genellikle yaz aylarında çok sayıda turist bu bölgemizi gezmektedir. Havanın diğer bölgelere göre daha serin olması, yaylaların tüm yeşilliğini cömertçe sergilemesi, yolların iklim dolayısıyla daha uygun olması ve deniz turizminden de yararlanıldığı için yaz ayları bölge gezileri diğer mevsimlere oranla çok ilgi görür. Bölgede yetişen ürünlerden özellikle fındık ve çay ülkemizin temel tüketim maddelerindendir. O bakımdan Rize’ye çayın, Giresun’a da fındığın başkenti derler. Son dönemde özellikle Karadeniz sahil yolunun da yapılmasıyla birlikte ulaşımlar daha rahat bir hale geldi. Hatta komşu ülke Gürcistan’a vizesiz direkt uçuşla Batum’a geçip, Karadeniz Turu’na Hopa’dan da başlanmaktadır.

Batı Karadeniz

Batı Karadeniz

Batı Karadeniz bölgesi, Düzce’den başlayıp Sinop’a kadar devam eden bir hattadır. İç tarafta Çankırı ilini ve meşhur Ilgaz Dağı’nı da kapsar. Çevredeki Kartalkaya ve Ilgaz Dağları, bölgede kayak yapmak isteyenlerin rağbet ettiği başlıca kayak merkezleridir.

Otobüsle Karadeniz Turu

Otobüsle Karadeniz Turu

Bu tur daha çok tercih edilen rotaların başında gelir. Hem daha çok yer görme, hem de Karadeniz sahilini baştan sona dolaşma imkanı sağlar. Ayrıca bölgenin ve aynı zamanda da ülkenin en çok görülmesi gereken Ayder, Çamlışemşin ve bir sürü eşsiz yaylaları da bu kısımdadır.

Uçakla Karadeniz Turu

Uçakla Karadeniz Turu

Karadeniz’i turlamanın kısa bir yolu da uçaklı turlardır. Otobüsle 1 haftada ancak gezebileceğiniz bu bölgeyi 3 – 4 günde uçak yolculuğuyla rahatlıkla turlayabilirsiniz.

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome