A+ A A-

Ege - Akdeniz Turları

Masmavi Denizlere Karşı Doğanın Kucağında Tatil

Türkiye’de tatil deyince hemen aklımıza Ege ve Akdeniz sahilleri gelir. Bunun sebebi, en çok turistin buralara gelmesi, yörenin gezilecek görülecek yerlerinin çokluğu, masmavi denize ve eşsiz koylara sahip olması ile uzun süren yaz dönemidir.

Seyahat şirketleri de yıllardır bu durumu göz önüne alıp Ege Akdeniz Turu adı altında uzun süreli komple turlar düzenlemektedir. Tatil için vakti kısıtlı olanlar, aynı gezide birden fazla yerde konaklayıp gezmek, farklı sahillerde denize girmek isteyenler için Akdeniz Ege turu oldukça ideal bir tatil seçeneğidir.

5 ile 7 gece arasında yapılan, farklı noktaları kapsayan bu destinasyonlar içinde antik kentleri ziyaret, tekne turları, lüks otellerde konaklama, rehberlik ve daha bir çok organizasyon mevcuttur. Yöre olarak Assos, Ayvalık, Efes, Şirince, Bergama, Didim, Bodrum, Marmaris, Datça, Fethiye, Kaş, Kemer, Antalya, Side, Manavgat ve Alanya, gezilecek yerler arasındadır. 

Assos - Bozcaada Turları

Assos - Bozcaada Turları

Assos ve Bozcaada, aslında son yıllarda keşfedilmeye başlayan, butik tatil denilen turizm noktalarındandır. 15 – 20 yıl öncesine kadar nitelikli bir tesisin bulunmadığı iki yerde de şimdilerde yüksek fiyatlı konaklama tesisleri mevcut.

Ayvalık - Cunda Turları

Ayvalık - Cunda Turları

Ege’nin kuzeyinde kalan ve Balıkesir sınırları içerisinde yer alan Ayvalık, küçük ama turizm potansiyeli yüksek bir tatil beldesidir. Şeytan sofrasıyla, Sarımsaklı Plajı’yla Cunda Adası’yla tatilcilerin mutlaka geçtikleri ya da kaldıkları bir yerdir burası.

İoanya Turları

İoanya Turları

İonya, İzmir ve Aydın sahillerine eski çağlarda verilen bir isimdir. Bundan 3 bin yıl önce Helen İmparatorluğundan gelen İyonlar, küçük devletler kurmuşlardır. Bu devletler içinde Efes de vardır.

Karya Turu

Karya Turu

Milattan önce 500’lü yıllara kadar, Anadolu’nun Büyük Menderes nehri civarında, Ege sahillerine doğru yaklaşık 600 yıllık bir yaşam sürmüş olan Karyalılar dolayısıyla bu yöreye Karya denir.

Likya Turu

Likya Turu

Işık ülkesi anlamına gelen likya, coğrafyamızda Ege ile Akdeniz’in birleştiği bir konumdadır. Buraya düzenlenen çoklu tatile de likya turu denmektedir. Eski çağlarda bu yöre Roma İmparatorluğu’nun bir eyaletiydi.

Pamfilya Turu

Pamfilya Turu

Irkların ülkesi anlamına gelen Pamfilya, Antalya ve çevresini kapsayan yöreye verilen isimdir. Ülkemizin turizm cenneti olarak bilinen, dünyanın sayılı turizm kentleri arasında yer alan bu şehir ve çevresinde yapılan turlara da tatil acenteleri pamfilya turları demektedirler.

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome