A+ A A-


Otobüsle Yunanistan Turu

Rum ve Türk Mirası ile Büyüleyen Avrupa Kenti: Yunanistan

Yüzyıllarca Osmanlı ve Bizans nüfusuna ev sahipliği yapmış Yunanistan geleneksel Türk ve Bizans mimarisinin örneklerine ve pek çok doğal güzelliğe sahiptir. Yemyeşil ormanları, Ege kıyısındaki şehirleri ve adaları ile tam bir tatil cenneti konumundadır. Tatil turlarının merkezi olması ve Avrupa’nın geçiş noktası konumunda yer alması sebebiyle de oldukça önemli bir ülkedir.

Türkiye’deki hemen hemen bütün tur firmalarının rotasında yer alan Yunanistan gezileri Selanik, İskece, Dedeağaç gibi önemli yerleri kapsar. Siz de bayram tatilinizi geçirmek için alternatif arıyorsanız komşu ve kardeş ülkeniz hemen yanı başınızda duruyor. Otobüsle bölgeye ulaşacağınız tatilin güzergahı ise şöyle:


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  1.Gün: İstanbul’dan Selanik’e Hareket

  Tatilciler belirlenen buluşma noktasına gelirler ve otobüsteki yerlerini alırlar. Tekirdağ üzerinden İpsala’ya doğru gidilir ve yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Yunanistan’a varılır.  Dedeağaç (Alexandroupoli), Gümülcine (Komotini), İskeçe (Xanthi) ve Kavala güzergahı takip edilerek tura start verilir.

  2.Gün: Selanik

  Sabah kahvaltıdan sonra panoramik şehir gezisi başlar. Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans mimarisine ait eserler görülür ve Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar gezilir. Akşam düzenlenen Taverna Turundan önce Aya Dimitros Kilisesi ziyaret edilir ve sonrasında tatilcilere serbest zaman tanınır. Gün sonunda geleneksel yemekler yenir ve tatilciler otellerine yerleşir.

  3.Gün: Kavala, Gümülcine, Gün Sonu İstanbul’a Hareket

  Kahvaltıdan sonra Kavala’ya geçilir. Sonrasında panoramik şehir turu yapılır ve İskece yakından tanınır. Sırasıyla Gümilcine ve Dedeağaç’a gidilir. Şehir turunun ardından İpsala’ya varılır. Yöresel yemekler yenir ve şehir gezilir. Sonrasında otobüslere binilerek sınır kapısından geçilir ve geliş güzergahı takip edilerek İstanbul’a varılır. 

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome