A+ A A-


Edirne Turu

Tarihi, Güzelliği ve Modernliğiyle Edirne

Tarihi bakımdan çok eski bir yerleşim yeri olan Edirne, kuzey batımızda, Yunanistan ve Bulgaristan’la olan sınırımızı belirler. Özellikle Kapıkule sınır kapısı, Avrupa’ya açılan yolun başlangıcı olup en hareketli karayolu sınırımızdır.

Osmanlı zamanında koca imparatorluğa başkentlik yapmış bu sınır şehri, tarihi eserler ve güzelliklerle doludur. Meriç nehri aynı zamanda Yunanistan’la sınırımızı çizer.

Oldukça dolu dolu ve bilgilendirici geçen Edirne turları, ilin İstanbul’a Avrupa Otoyolu ile 2,5 saatlik uzaklıkta olması nedeniyle günübirlik yapılmaktadır. Buraya her gelen muhakkak Mimar Sinan’ın büyük eseri Selimiye Camii’ni görmeden gitmez. 


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  İstanbul’dan sabah erken saatte önce Anadolu yakasından sonra da Avrupa yakasından yola çıkılır. 10:30 gibi Edirne’ye varış.
  Sırasıyla,
  Selimiye Camii
  Arasta çarşısı
  Üç şerefeli cami gezildikten sonra şehir merkezinde, bu ilimize özel yaprak ciğer yemeği yenir.
  Sonrasında
  Şükrüpaşa Anıtı
  Balkan Savaşı Müzesi
  Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı
  Adalet Kasrı ve
  II.Beyazıd Külliyesi gezilir.  
  Padişahların güneşin batışını seyrettikleri Meriç Köprüsü üzerinden geçerek nehir kıyısındaki cafelerde çay molası verdikten sonra, Yunanistan sınır kapımız olan Pazarkule’yi, Karaağaç’ı, tarihi gar ve rektörlük binasını, Lozan Anıtı gezilip, bol bol fotoğraf çekilir.
  Akşam üstü İstanbul’a doğru yola çıkılır. 

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome