A+ A A-


Likya Turu

Likya Yolu’nda Tarihi, Denizi Ve Güneşi Görün

Işık ülkesi anlamına gelen likya, coğrafyamızda Ege ile Akdeniz’in birleştiği bir konumdadır. Buraya düzenlenen çoklu tatile de likya turu denmektedir. Eski çağlarda bu yöre Roma İmparatorluğu’nun bir eyaletiydi.

Bir çok turizm şirketi, muhteşem denizi, doğası, havası, otelleri ve tarihiyle ünlü bu yörenin bir çok yerini aynı anda görmek isteyen tatilciler için likya turları düzenlemektedir. Çoğunlukla Gökova Körfezi’nden başlayıp, Kleopatra Plajı, Fethiye ve Göcek ile devam edip Kaş’a kadar süren, arada tekne turu da yapılan geziler ortalama 5 gün sürmektedir. Mevcut tatil ve bayram turlarının içerisinde en çok yerin görüldüğü, gezildiği ve bir o kadar da tatlı yorgunluk bırakan gezi programı Likya turudur. Öyle ki içinde 3 ayrı gün tekne turu barındıran başka bir destinasyon da yoktur.


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  Likya Turu (Fethiye – Göcek – Dalyan)

  1. Gün : İstanbul’dan hareket
  Akşam Avrupa yakasından 23:00 civarı, Anadolu Yakası’ndan da 24:00 gibi otobüslerle hareket edilir. Kalkış noktaları genelde Bakırköy – İncirli ve Kadıköy Evlendirme Dairesidir.

  2.Gün : Gökova Körfezi – Kleopatra Plajı – Fethiye
  Bursa – Balıkesir – İzmir – Aydın – Muğla istikametinden sonra Sakar Geçidi’ne gelip Gökova Körfezi ve Aşıklar Yolu seyrediliyor.  Bütün gün çevredeki eşsiz koylar tekne turuyla dolaşılıyor. Sualtı mağaraları, İncekum Plajı ve daha bir çok sanki yeni keşfedilmiş havasına kapıldığınız yerleri bu sayede görebiliyorsunuz. Akşam Fethiye’ye geçilip yemek ve konaklama anlaşılan otelde sağlanıyor.

  3. Gün : Göcek Koyları – Telmessos
  Sabah otelde alınan kahvaltının ardından 12 Adalar Tekne turu denilen Göcek Koylarını dolaşmak üzere marinadan tekne ile yola çıkılıyor. Yavansu, Akvaryum, Yaz Limanı, Yassıcalar ve Kızılada da dolaşılıyor. Tur bitiminde sahile dönüp otobüsle Fethiye’nin zirvesine, antik Telmessos’a gidiliyor. Gece Fethiye’de serbest zaman, otelde akşam yemeği ve konaklama.

  4. Gün : Kalkan – Kaş – Demre
  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında eşsiz kıyı şeridini takip ederek Kalkan’a ardından Kaş yolundaki Kaputaş Plajı’na gidiliyor. Kısa bir molanın ardından mistik Kaş ilçesine varılıyor. Burada kısa bir turdan sonra tekneyle yine masmavi koylara ve bu koyların çevresindeki tabiat harikaları olan Kaleköy, Batık Şehir, Tersane Koyu ve Kekova Adası geziliyor. Kaş’a dönerken Yunanistan’a bağlı Meis adasına ne kadar yakın olduğunuzu, adanın sahilini görerek anlayabilirsiniz. Akşam üstüne doğru Kale ilçesine gidip, burada Hristiyan alemi için çok önemli olan Noel Baba (St.Nicholas) Kilisesi geziliyor. Gece Fethiye’ye dönüp konaklama otelde.

  5. Gün : Ölüdeniz – Kelebekler Vadisi
  Sabah otelden kahvaltı sonrasında tamamen ayrılarak marinadan tekneyle meşhur Ölüdeniz ve koyları gezilmeye başlanır. Bu tekne gezintisinin bir ayrıcalığı da karayoluyla gidilemeyen pek çok kıyıya ulaşmasıdır. Kelebekleriyle ve doğasıyla ünlü meşhur Kelebekler Vadisi, Darboğaz Koyu, Nicholas Adası ve Deve Plajı, gezilecek yerler arasındadır. Yorucu ama bir o kadar da muhteşem deniz gezmesinden sonra kıyıya dönüp, sizi bekleyen tur otobüslerine binilerek dönüş yolculuğu başlar. Ertesi sabah da İstanbul’a varılmış olur.

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome