A+ A A-


Karya Turu

Karyalılardan Miras Kalan Marmaris, Dalyan ve Datça’da Tatil

Milattan önce 500’lü yıllara kadar, Anadolu’nun Büyük Menderes nehri civarında, Ege sahillerine doğru yaklaşık 600 yıllık bir yaşam sürmüş olan Karyalılar dolayısıyla bu yöreye Karya denir. Turizm yöresi olmasının yanında çoğu yeri koruma havzası içinde bulunan, yapılaşmanın bazı yerlerde hiç uygulanmadığı yerleri görebileceğiniz Karya turlarını hemen hemen tüm tur şirketleri düzenlemektedir.

Bu güzergah esnasında doğaya aşık olabilir, evinize hiç dönmek istemeyebilirsiniz. Dalyan’da caretta carettaları görebilir, denizin, güneşin ve doğanın tam anlamıyla sefasını sürebilirsiniz. Tur şirketlerinin destinasyonlarında sürekli yer verdiği bu geziler genellikle 3 gece 4 gün ya da 4 gece 5 gün sürmektedir.


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  Karya Turu (Gökova – İztuzu – Marmaris – Datça)

  1. Gün  : İstanbul’dan hareket

  Akşam Avrupa yakasından 22:00 – 23:00 civarı, Anadolu Yakası’ndan da 24:00 gibi otobüslerle hareket edilir. Kalkış noktaları genelde Bakırköy – İncirli ve Kadıköy Evlendirme Dairesidir.

  2. Gün: Aşıklar Yolu  - Dalyan – Caretta Caretta Üreme Alanı – İztuzu Plajı

  İlk durak bir ağaç tüneli olan Muğla’daki Aşıklar Yolu oluyor. Aşk üzerine dileklerimizi Aşıklar Yolunda tutup grup bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Oradan ayrılıp şirin bir belde olan Köyceğiz’e varılır. Kısa bir molanın ardından Karya Uygarlığı’nın önemli kentlerinden biri olan (Kaunos Antik Kenti) karşısında Dalyan’da tekne turuna çıkılıyor. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarları seyredilir. Caretta&Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajı’nda yüzme molasının ardından otele dönüş yapılır. Sonrasında akşam yemeği ve konaklama.

  3.Gün :  Gökova Körfezi – Sedir Adası ve Marmaris

  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Gökova’ya hareket. Gökova Körfezini yukardan fotoğraflamak için verilen molanın ardından, Azmak Çayı’nda keyifli bir tekne yolculuğu yapılır. Suyun altındaki flora ve faunasını seyrederken kendinizden geçeceksiniz. Hemen ardından Gelibolu Adası, İnce Kum, Su Altı Mağaraları, Lacivert Koy’u kapsayan Gökova tekne turu başlıyor ve  sonrasında Sedir Adasına çıkılıyor. Burada Kleopatra plajında verilen yüzme molasının ardından Marmaris merkeze geçiliyor. Marmaris Şehir Turu ardından otele varış. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

  4. Gün : Eski Datça – Yeni Datça

  Sabah otelden kahvaltı sonrasında dönüş yolculuğu için ayrılış. Mistik güzelliğiyle göze çarpan ve taşlı sokaklarında dolaşıp Taşlık Plajı’nda denize girebileceğiniz eski ve yeni Datça diye gezebileceğiniz harika ilçeyi görüp serbest zamandan sonra Marmaris üzerinden İstanbul’a dönüş yolculuğuna çıkılmaktadır. 

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome