A+ A A-


İoanya Turları

Ege’nin İncilerini Görmek İçin İonya

İonya, İzmir ve Aydın sahillerine eski çağlarda verilen bir isimdir. Bundan 3 bin yıl önce Helen İmparatorluğundan gelen İyonlar, küçük devletler kurmuşlardır. Bu devletler içinde Efes de vardır.

Bölgeye seyahat acentelerinin düzenlediği turlar İonya turu olarak geçer. Adından da anlaşılacağı üzere, eski uygarlıklardan kalma yapıların olduğu Efes Antik Kenti, Hristiyanlarca kutsal kabul edilen Şirince Köyü, tatil cenneti Kuşadası bu turun içeriğini oluşturur. Sizde bayram tatilinizi böyle bir turla değerlendirebilirsiniz.


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  İonya Turu – (Kuşadası – Efes – Şirince)

  1. Gün  : İstanbul’dan hareket
  Akşam Avrupa yakasından 22:00 – 23:00 civarı, Anadolu Yakası’ndan da 24:00 gibi otobüslerle hareket edilir. Kalkış noktaları genelde Bakırköy – İncirli ve Kadıköy Evlendirme Dairesidir.

  2. Gün : İzmir - Şirince
  Güzergah olarak Yalova, Bursa, Balıkesir ve Manisa üzerinden İzmir’e varılıyor. Gece Susurluk’ta mola veriliyor. Sabah İzmir’de Kordon’da alınan kahvaltıdan sonra kısa bir İzmir turu yapılıyor. Sonrasında öğlende Selçuk’a gidiliyor. Buraya bağlı bir köy olan, bir sürü pansiyonun olduğu, ev yapımı şarapların her yeri saran kokusuyla satıldığı Şirince geziliyor. Akşam olunca konaklamak için seçilen Kuşadası’ndaki otele gidiliyor.

  3. Gün : Efes – Meryem Ana
  Otelde yapılan kahvaltıdan sonra dünyaca ünlü Efes Antik Kenti’ne varılıyor. Uzun zaman geçirebileceğimiz bu tarihi yerde Gymnasium, Agora, Büyük Tiyatro, Odeion, Bazilika, Hadrianus Tapınağı, Liman Caddesi, hamamlar, çeşmeler gibi yerleri büyük mermerler üzerinde dolaştıktan sonra Hristiyanlığın kutsal mekanlarından olan Meryem Ana Tapınağı’na gidilmektedir. Yaşamının son günlerini burada geçiren Meryem Ana’nın Evi ve kilise ziyareti yapıldıktan sonra Antik Çağ’ın en önemli merkezlerinden Didim’deki Athena Tapınağı’na gidilir.

  Buradaki eserler gezildikten sonra ise yine ünlü, tarihi bir yer olan Milet’e gidiliyor. Faustina Hamamları, Bizans Kalesi ve Roma Tiyatrosu geziliyor. Bu tarihi gezilerin ardından Kuşadası’na otele doğru yola çıkılıyor. Muhteşem manzaralı Bafa Gölü’nde verilen çay molasından sonra Kuşadası’na varılıp serbest zaman imkanı tanınıyor. Gece konaklama otelde.

  4. Gün : Pamukkale ve Dönüş
  Sabah otelden kahvaltı sonrasında çıkılıyor, oradan bir doğa mucizesi olan travertenleriyle ünlü Denizli’de Pamukkale’ye gidiyoruz. Beyaz sulara girildikten sonra tarihi Hierapolis Antik Kenti gezilir. Nekropol de gezildikten sonra tekstil cenneti Denizli’de serbest zamanın ardından İstanbul’a dönüş için yola çıkılır. Gece yarısı ya da sabaha karşı yolculuk sona erer.

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome