A+ A A-


Ayvalık - Cunda Turları

Zeytin Şehri Ayvalık, Tarihin Canlandığı Cunda ve Oksijen Deposu Kazdağları

Ege’nin kuzeyinde kalan ve Balıkesir sınırları içerisinde yer alan Ayvalık, küçük ama turizm potansiyeli yüksek bir tatil beldesidir. Şeytan sofrasıyla, Sarımsaklı Plajı’yla Cunda Adası’yla tatilcilerin mutlaka geçtikleri ya da kaldıkları bir yerdir burası.

Özellikle son yıllarda Alaçatı gibi çok popüler olan ve fiyatların gitgide yükseldiği butik otellerle dolmaya başlayan Cunda Adası, Ayvalık - Cunda turlarının oluşturulup rağbet görmesini sağlamıştır. Bununla beraber yöreye yakın olan, oksijen deposu olarak da adlandırılan Kazdağları, doğal bir ortam arayan tatilciler için popülarite kazanmıştır. Tarihte bölge Misya olarak da geçer.

Özellikle bayram turları yapılırken tur şirketlerine oluşturulan kayıtlarda Kazdağları turları ön plana çıkmaya başlamıştır. Bölgenin 2 günde gezilebilmesi, kısa tatil destinasyonlarında burasını ideal bir turizm seçeneği yapmaktadır.


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  Ayvalık Cunda Turu ( Ayvalık – Cunda – Kazdağları )

  1. Gün : İstanbul’dan hareket

  Akşam Avrupa yakasından 23:00 civarı, Anadolu Yakası’ndan da 24:00 gibi otobüslerle hareket edilir. Kalkış noktaları genelde Bakırköy – İncirli ve Kadıköy Evlendirme Dairesidir. Rota, Bursa–Balıkesir–Edremit güzergahı.

  2. Gün : Ayvalık – Sarımsaklı Plajı – Şeytan Sofrası - Cunda

  Sabah saatlerinde Ayvalık’a varış. Otelde alınan kahvaltının ardından deniz, plaj ve havuz keyfi. Dinlenmenin ardından Rumlarla-Türklerin bir arada yaşadığı ilginç mimarisiyle Cunda (Alibey) Adasına geçip eski ev örnekleri görülüp tarihi sokaklar geziliyor. Öğle yemeğinde Cunda'nın meşhur mezeleri ve balıkları tadıldıktan sonra Sarmısaklı Plajında gün boyu denize girme imkanı. Ülkemizde gün batımının seyredildiği muhteşem yerler arasındaki Şeytan Sofrası’na varış. Burada Şeytan’ın ayak izini simgeleyen izleri, Tımarhane Adasını görüp otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelde. 

  3.Gün : Kazdağları – Sutüseven Şelalesi – Adatepe Köyü – Zeus – Yeşilyurt Köyü

  Sabah kahvaltı ertesinde otelden ayrılarak Burhaniye, Gömeç ve Edremit üzerinden oksijen cenneti Kazdağları için yola çıkılır. Dağların muhteşem manzaraları eşliğinde doğası ve mitolojik öyküleriyle ünlü Hasan Boğuldu, Sutüven Şelalesi gezilir. Sonrasında Taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu  Adatepe köyü gelir. Buradan sonra tarihte ilk güzellik yarışmasının yapıldığı Zeus Altarına uğrayıp buranın mitolojik öyküsünü dinlenir. Yeşilyurt Köy gezisi sonrası yol üzerindeki Zeytinyağı Müzesinde zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışveriş. Öğleden sonra otobüsle dönüşe geçilip, gece yarısı İstanbul’a varılır.

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome