A+ A A-


Assos - Bozcaada Turları

Assos’ta Bozcaada’da, Ege’nin Serin Sularına…

Assos ve Bozcaada, aslında son yıllarda keşfedilmeye başlayan, butik tatil denilen turizm noktalarındandır. 15 – 20 yıl öncesine kadar nitelikli bir tesisin bulunmadığı iki yerde de şimdilerde yüksek fiyatlı konaklama tesisleri mevcut.

Bozcaada ve Assos’un en büyük özelliği, sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin sakin bir çevrede, tertemiz sularda ve çok aşırı sıcak olmayan havalarda tatil yapmasıdır. Kuzey Ege diye tabir edilen lokasyonda iki yer de Çanakkale ilçesine bağlıdır. Mesafe olarak güneydeki yerleşim yerlerine göre İstanbul ve Marmara bölgesindeki büyük kentlere daha yakın olan kesim, ulaşım kolaylığı sağlamaktadır.

Bayram turlarının içinde sıkça yer almasının yanında 1 gece, 2 gece ve 3 gece konaklamalı şeklinde yapılır. 3 günlük turlarda Assos’ta 2 gece kalınır. 1 gecelik kalışlarda ise yine Behramkale’de gece geçirilir. Assos Bozcaada turları, seyahat acentelerinin en çok düzenlediği programların içindedir.

 


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  Assos Bozcaada Turları (Behramkale – Bozcaada)

  1.Gün : İstanbul’dan hareket
  Önce Anadolu Yakasından 23:00 civarı Kadıköy Evlendirme Dairesinin önünden, Avrupa Yakası’ndan ise 24:00 gibi yola çıkış.

  2.Gün : Çanakkale – Şehitlik – Truva
  Eceabat’ta kahvaltının ardından Cumhuriyet tarihimizde çok önemli bir yere sahip Çanakkale’de şehitliği ziyaret edip, kısa bir turun ardından feribotla il merkezine geçerek yol üzerindeki Truva antik şehrine geliniyor. Burada da 1 saatlik bir zamandan geçirerek öğleden sonra Assos’a geliniyor. Otele yerleşip verilen serbest zamanda hemen yanı başınızdaki kumsalda kendinizi serin sulara bırakmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Gece otelde alınacak akşam yemeğinden sonra Behramkale merkezde tur ve otelde konaklama.

  3. Gün : Athena Tapınağı – Koylar
  Sabah, otelde alınan kahvaltıdan sonra Aristo’nun bir dönem burada yaşayarak felsefe okulu da kurduğu ve eşsiz manzaraya sahip Athena Tapınağı’na gidiliyor. Buradan sonra yakın civardaki tiyatro, akropol, agora, gymnasium, nekropol, stoa antik yerleri geziliyor. Sonrasında ise Babakale ve Gülpınar köyleri gezilip, buralardaki koylarda denize girebiliyorsunuz.

  4.Gün : Bozcaada
  Sabah kahvaltısıyla beraber otelden ayrılış. Bozcaada’ya gitmek için 1 saatlik yolculuktan sonra Geyikli iskelesine varış. Feribotla adaya geçiş. Adada rehber eşliğinde ada sokaklarını gezip şarap bağları ve mahzenleri ziyaret edilir. Tarihi kalesiyle müzeyi dolaşıp bol bol fotoğraf çektirdikten sonra Ayazma plajında deniz keyfi. Akşam üstüne doğru feribotla Geyikli’ye geçip otobüsle İstanbul’a dönüş yolculuğu başlar. Gece yarısı İstanbul’a varmış olursunuz.

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome