A+ A A-


Saraybosna Turu

Avrupa’nın Kudüs’ü Saraybosna’da Unutulmaz Anlar Yaşayın

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna yüzyıllarca barış içinde yaşayan dinlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle bölgede cami, kilise ve havralar yan yanadır. Osmanlı’nın egemenliğinde Avrupa’da kurulan en büyük kent olur ve en iyi zamanlarını yaşar. I. Dünya Savaşı’ndan oldukça zararlı çıkan şehir yaralarını sarmış ve günümüzde en çok ziyaret edilen yerlerden biri olmuştur.

Balkan turları kapsamına alınan Saraybosna gezileri bölgenin tarihini, doğasını ve samimi halkını tanımanız için büyük bir fırsat. Çevre şehirlerin de rotanıza dahil edilmesi ile daha verimli bir tatil geçirebilirsiniz. Tur firmalarının güzergahı ise şöyle:


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  1.Gün: İstanbul’dan Bosna Hersek’e Hareket

  Dış hatlar terminalinden Bosna Hersek uçağına binilir ve başkente ulaşılır. Hemen otele yerleşilir ve şehir turuna başlanır. Başçarşı gezildikten sonra Osmanlı döneminden kalma Kurşunlu Medresesi ve Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu gezilir. Latin Köprüsü de görüldükten sonra otele dönüş yapılır.

  2.Gün: Saraybosna - Mostar

  Kahvaltının ardından Mostar’a doğru yola çıkılır. Osmanlı mimarisinin örneklerinden olan köprüyü ziyaret ettikten sonra tatilciler Koski Mehmet Paşa Camii'ni gezerler. Sonrasında Türk köyü olarak adlandırılan Poçitel'e gidilerek bölgede bol bol fotoğraf çekilir. Gezi bittikten sonra akşam yemeği ve dinlenmek için otele dönülür.

  3.Gün: Travnik, Savaş Tüneli

  Kahvaltı sonrası tarihi Travnik şehrine doğru yol alınır. Otobüsler ve rehberle eşliğinde panoramik tur yapılır. Şehir merkezine dönüldükten sonra İgman Dağı çevresindeki Vrelo gezilir. Buradan sonra savaşın izlerinin hala görüldüğü Savaş Tüneli ziyaret edilir. Boşnak Gecesi eğlencelerine katıldıktan sonra otele dönülür.

  4.Gün Saraybosna’dan İstanbul’a Hareket

  Kahvaltının ardından serbest zaman tanınan konuklar rehberlerin belirttiği saatte buluşma noktasında olurlar. İstanbul uçağına binilerek ülkeye dönüş yapılır. 

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome