A+ A A-


Venedik, Floransa, Roma Turu

Nehirlerin Ortasında Tarihi Mimarileri İle Boy Gösteren Avrupa Şehirleri

Kanalları ile ünlü Venedik, sanat galerileri ve müzeleri ile bilinen Floransa ve imparatorlukların başkenti Roma düzenlenen turlarla her yıl binlerce turist tarafından keşfediliyor. Tarihi mirasları ve mimarileri ile kendine hayran bırakan bu Avrupa şehirleri lüks otelleri ve alışveriş merkezleriyle de tam bir tatil merkezi.

Bir hafta ya da daha fazla süren turlarda Vatikan’a ait önemli merkezler, Antik Tiyatro, kanallar ve doğal güzellikler ön plandadır. Tatil rotası ise şöyle: 


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  1.Gün: İstanbul’dan Roma’ya Hareket

  Havaalanında buluşulduktan sonra Roma uçağına binilir. Varış saatine göre ya otelde konaklama ve dinlenmeye geçilir ya da şehir turuna başlanır. Venedik Meydanı, Colosseum, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Navona Meydanı, Cavour Caddesi, , Vittoria Emanuelle Anıtı gezilecek yerlerden.

  2.Gün: Roma

  Kahvaltının ardından şehri keşfetmek için yollara düşülür. Napoli’de bulunan Kraliyet Sarayı, San Carlo Tiyatrosu, San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı gezilir. Günün sonunda Akdeniz mutfağına özgü lezzetlerle hazırlanan sofralarda yemekler tadılır. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise konuklar Togas kostümleri ile sunulan Antik Roma gösterileri; Gladyatör şovları, dans gösterilerine katılabilirler.

  3.Gün: Roma

  Üçüncü günde konuklar kendileri gezebileceği gibi rehber eşliğinde Castel Gandolfo ve Nemi köylerini görebilirler. Göl kıyısında piknik yapan tatilciler yöreyi yerli halktan dinleyerek tanıyabilirler. Dağ çileklerinin ve ünlü maden suyunun tadılmasından sonra otele dönüş yapılır.

  4.Gün: Roma’dan Floransa’ya Hareket

  Otelden ayrılan konuklar 260 km uzaklıktaki Floransa’ya doğru yola çıkarlar. Bölgeye varıldığında ise Santa Croce Meydanı, Duomo, Uffizi Sarayı, Vaftizhane, Michelangelo Meydanı ve Çan Kulesi gezilir.

  5.Gün: Floransa

  Kahvaltıdan sonra bol bol alışveriş yapılabilecek Cisterne Meydanı, mimarisi ile ünlü Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilir. Dar sokakları ile ünlü Siena’nın Campo Meydanı görülür ve Belediye Binası ziyaret edilir. Dileyen konuklar Toscana’nın leziz şaraplarından alabilirler. İtalyan mutfağının eşsiz lezzetleri de bu bölgedeki şık restoranlarda tadılabilir.

  6.Gün: Floransa’dan Venedik’e Hareket

  Otelden ayrılarak Venedik’e doğru yola çıkılır. Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü gezilir. Kanalları gezdikten sonra otelde dinlenilir.

  7.Gün: Venedik

  Bu romantik kentte en meşhur aktivite şüphesiz gondol gezileridir. Ayrıca Shakespeare’nin eserine konu olan Juliet’in evi ziyaret edilebilir. Gladyatör arenası, Garda Gölü ve Sirmione Kasabası görüldükten sonra otele dönülür.

  8. Gün: Venedik’ten İstanbul’a Hareket

  Kahvaltıdan sonra uçuş saatine kadar tatilcilere serbest zaman tanınır. Rehberler eşliğine buluşma yerinden havaalanına geçilir ve dönüş uçağına binilir. 

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome