A+ A A-


Rusya - Moskova, St. Petersburg Turları

Kızıl Meydan’dan St. Petersburg’un Zarif Mimarisine Yolculuk

Kuzey’in en güzel ülkelerinde olan Rusya yıl boyu binlerce turisti ağırlar. Kışın en güzel zamanlarının geçirilebileceği yerlerden biri olması sebebiyle genellikle kış mevsiminde düzenlenen turların uğrak noktalarından biri halini almıştır. Özellikle Rusya’nın 2., Avrupa’nın ise 4. büyük kenti olan St. Petersburg’a düzenlenen turlar bölgenin A’dan Z’ye keşfini sağlar.

Mimari yapıları ve tarihi binaları ile dikkat çeken bölgeye düzenlenen turların güzergahı ise şöyle: 


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  1.Gün: İstanbul’dan Moskova’ya Hareket

  İlk gün erken saatteki uçuşlardan biri ile Moskova’ya varılır. Öncelikle Kızıl Meydan, Moskova Kanalı, KGB Binası, Çin Mahallesi, Gum Alışveriş Merkezi ve Kremlin gezilir. Otelde yenilen yemeğin ardından tatilciler odalarında çekilir.

  2.Gün: Moskova

  İkinci gün kahvaltıdan sonra isteyen tatilciler serbest zaman geçirebilirler ya da rehberler eşliğinde Borodino Panorama Müzesi’ne ve Novodevici’deki Nazım Hikmet’in evine ve mezarına gidebilirler.

  3.Gün: Kremlin

  Kahvaltıdan sonra Kremlin Müzesi gezisi için yola çıkılır. Efsane liderlerin ülkeyi yönettiği bu bölgede tarihe tanıklık edilir. Sonrasında dünyanın en güzel metrolarından birine sahip olan Moskova Metrosu görülür ve Arbat Sokağı gezilir.

  4.Gün: Moskova’dan St. Petersburg’a Hareket

  Havalimanından St. Petersburg’a geçilir. Kente varır varmaz Isaac Katedrali, Nevski Caddesi, Amirallik Binası gezilir. Puşkin’in heykelinin yer aldığı Sanatçılar Meydanı görülür. Ayrıca Neva Nehri kıyısında eşsiz şehir manzarası izlenir.

  5.Gün: St. Petersburg

  gezide Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha birçok sanatçının eserlerinin görülebileceği Hermitage Müzesi, sonrasında II. Dünya Savaşı’nda hasar görmesine rağmen restore edilen binaları ile Petegrof görülecek yerlerden. Çar Kasabası ziyaretinden sonra da otele dönülür.

  7.Gün: St. Petersburg’dan İstanbul’a Hareket

  Turun son gününde otelde yapılan kahvaltı ile uçuş saatine kadar tatilciler diledikleri şekilde gezebilirler. Belirlenen yerlerde rehberlerle buluşulduktan sonra İstanbul’a dönüş uçağına binilir. 

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome