A+ A A-


Letonya, Litvanya ve Estonya Turları

Baltık Ülkelerinin En Güzellerinden Letonya, Litvanya ve Estonya Turları

Ortaçağ’a ait yapıları, doğal güzellikleri ve huzur dolu sokakları ile Baltık kentleri özellikle bayramlarda yapılan indirimlerle kolaylıkla gezip görebileceğiniz yerlerden. Letonya, Litvanya ve Estonya şehirlerinin başkentlerine düzenlenen turlar bu sakin şehirlerin sıcak atmosferine ulaşmanız için araç oluyor.

Kültürel öğeleri, festivalleri, müzeleri ve yöresel mutfakları ile gönlünüzü fethedecek Baltık turlarının rotası ise şöyle:


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  1.Gün: İstanbul’dan Litvanya Başkenti Vilnius’a

  Havaalanında öncelikle Riga’ya inen Litvanya uçağına binilir. Sonrasında başkent Vilnius’a hareket edilir. Otele yerleşilir ve konuklar dinlenmek üzere odalarına çekilir.

  2.Gün: Vilnius

  Kahvaltının ardından şehir turuna başlanır. Neris Nehri, Vilnius Katedrali, Katedral Meydanı, Gediminas Kulesi, St. Peter ve St. Paul Kilisesi, Gediminas Heykeli, St. Anne Kilisesi ve Amber Galerisi gezilir. Sonrasında doğasına hayran kalacağınız Trakai’de Galve Gölü, Trakai Kalesi ve Müzesi ziyaret edilir. Bölgede kalan yaklaşık 300 kişilik Musevi Türk halkından da yöre hakkında bilgi alınabilir.

  3.Gün: Vilnius’tan Letonya’nın Başkenti Riga’ya

  Kahvaltının ardından Litvanya’dan ayrılarak Letonya’ya geçilir. Riga merkez alınarak şehir turuna başlanır. St. Peter’s Kilisesi, Dome Katedrali, Brotherhood of the Blackheads Evi, Büyük ve Küçük Guildhalls, Riga Kalesi, St. Jacob’s Kilisesi, Özgürlük Heykeli ve Art Nouveau stilinde yapılarıyla süslü sokaklar gezilir. Şehir limanı çevresindeki restoranlardan birinde akşam yemeği yendikten sonra otele dinlenmeye gidilir.

  4.Gün: Riga

  Ağaç evleri ve yemyeşil coğrafyası ile kendine hayran bırakan Letonya’da şifalı suları ile ünlü Jurmala bölgesine geçilir. SPA merkezlerinde konuklar diledikleri hizmeti alabilirler. Ayırca Sigulda şehrine gidilerek Sigulda Kalesi, Gauja Milli Parkı, Gutman Mağarası, Turaida Kalesi ve Müzesi ziyaret edilir. Ortaçağ mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğiniz bölgeden Gauja Nehri’nin muhteşem doğasına geçebilirsiniz.

  5.Gün: Riga’dan Estonya’nın Başkenti Tallinn’e

  Tallinn’de Unesco’nun dünya mirası listesine aldığı tarihi yapılar oldukça fazla. Bu sebbeple tur güzergahları bu eserlerin bulunduğu bölgelere göre düzenleniyor. Tall Hermann Kulesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi, Toompea Tepesi ve St. Nicholas Kilisesi görülecek yerlerden. Ayrıca Viking Köyü farklı deneyim yaşamak isteyen misafirlerimizin ziyaret edebileceği bir yöre. Günün sonunda ise Estonya mutfağından lezzetler tadılarak otelde dinlenmeye geçilir.

  6.Gün: Tallinn

  Kahvaltı sonrası Avrupa’nın açık hava müzelerinden In Rocca–Al-Mare gezilir. Burada köy evleri, yel değirmenleri ve kiliseler bulunur. Bölgede geçirilen yorucu bir günün ardından otele dönülür.

  7.Gün: Estonya’dan İstanbul’a Hareket

  Turun son gününde belirlenen saatte havaalanına gidilir ve İstanbul uçağı ile ülkeye dönüş yapılır. 

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (0)

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome