A+ A A-


Budapeşte - Prag ve Viyana Turu

Avrupa’nın Kültür Kentlerinden Budapeşte, Prag ve Viyana Turları

Manastırları, Unesco tarafından koruma altına alınan doğal güzellikleri, kartpostal güzelliğindeki mimarileri ile tam bir kültür kenti görünümünde olan Budapeşte, Prag ve Viyana tek bir tur rotasında birleştirilerek tatilcilere kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Genellikle ücretlerine konaklama, şehir turları, rehberlik hizmetleri ve sağlık sigortaları dahil olan bu turlar Kurban ve Ramazan bayramlarında indirime gidiyorlar. Bir haftadan fazla sürecek olan tatilinizin rotası ise şöyle:


 • GENEL
 • KONUMU - HARİTA
 • YORUM ve ŞİKAYETLERİ
 • KAMPANYALARI
 • İLETİŞİM - REZERVASYON

TUR PROGRAMI

 • Genel:

  1.Gün: İstanbul’dan Prag’a Hareket

  Yolcular Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşur. Rehberler eşliğinde uçağa binilir ve uçuştan sonra otelde konaklanır.

  2.Gün: Prag

  Otelde yapılan kahvaltıdan sonra Prag şehir turuna başlanır. Hratcany Kalesi, Aziz Vitus Katedrali, Aziz Georgy Manastırı ardından küçük mahalle olarak geçen Mala Strana, Parlemento Binası ve IV. Karel köprüsü görülecek yerler arasındadır. Paris Caddesinde gezildikten sonra Kemikli Kilisesi ve Aziz Barbara katedraline gidilir. Akşam otelde ya da restoranlarda düzenlenen programlara katılmak isteyenlere serbest zaman tanınır.

  3.Gün: Prag

  Kahvaltıdan sonra gümüş madenleri ile Unesco tarafından koruma altına alınan Kutna Şehrine gidilir. Dileyen misafirler Atatürk, Karl Marx, Bethooven, Mozart, Çar 1. Petro’nun dinlenmek üzere gittikleri ve bölgenin en doğal alanlarından biri olan Kutna Hora turuna katılabilirler. Daha sonra ise kentte bulunan 12 adet kaynak suyu görülmeye gidilir. Alman Protestan kilisesi, Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı görülür.

  4.Gün: Prag’dan Viyana’ya Hareket

  Kahvaltıdan sonra Viyana’ya yolculuk gerçekleştirilir. Franz kilisesi, Uygulamalı Sanatlar Müzesi, Güzel Sanatlar Müzesi, Hofburg Sarayı, Doğa Tarihi Müzesi, Parlamento Binası ve Burg Tiyatrosu görülür. Dileyen misafirler Viyana’nın meşhur meyhanelerinde eğlenebilirler.

  5.Gün: Viyana

  Bölgeyi tanımaya devam eden tatilciler Votif kilisesi, Belvedere ve Belediye Sarayı’nı ziyaret ettikten sonra rehberler eşliğinde Viyana’nın 25 km uzaklığında bulunan yeraltı gölünü görmeye giderler. Ayrıca geniş Viyana ormanları ve Mayerling Av Köşkü tur güzergahının içindedir.

  6.Gün: Viyana’dan Budapeşte’ye Hareket

  Şehre varıldığında otelde ya da şık bir restoranda yemek yenilir. Szecseni Kaplıcası, Vajdahunyad Kalesi, Kahramanlar Meydanı, Andrassyi Caddesi, Opera Binası, Eski Bale Okulu ve Aziz Istvan Bazalikası gezilir. Unesco koruması altındaki Budin Kalesi ve Matyas Kilisesi de gezilecek yerlerden.

  7.Gün: Budapeşte

  Güne şehrin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi’nde başlanır. Öğlen yemeği ise Visegard’da Rönesans atmosferi içerisinde yenir. Macaristan’a özgü hediyelik eşyalardan almak isteyenler için Szentendre adlı küçük bir kasabaya gidilir. Dinlenmek için otele dönülür.

  8.Gün: Budapeşte’den İstanbul’a Hareket

  Bölgeye özgü bir kahvaltının ardından uçak saatine kadar serbest zaman tanınır. Belirlenen saatte otelden havalimanına hareket edilir ve İstanbul uçuşu gerçekleştirilir. 

TUR KOŞULLARI

Harita

Yorumlar (1)

 • Berkan Kocadağ

  29 Nisan 2013 08:47 zamanında |
  Geçen kurban bayramında Orta Avrupa turunu eşimle seçtik. 5 günlük turda gerçekten Avrupa’nın göbeğindeki mimariye hayran kaldık. Macaristan’da Budapeşte en çok beğendiğim yerdi. Tuna Nehri’nin bu kadar heybetli olabileceğini hiç düşünmemiştim. Prag da Viyana’da harikaydı. Hatta arada Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya da gittik. Harika bir kültür turuydu. Ancak Viyana belki de Dünya’nın en pahalı şehri.

Bir yorum yapın

Bayram turuna çıkmış veya bayram tatili yapmak isteyen tatilciler kendi görüşlerini yazarak tatil yapacak misafirlerle deneyimlerini paylaşabilirler.
Turlara katılmış misafirler yorum ve şikayetlerini yazarak hizmet kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayabilirler.

kampanya...

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome