A+ A A-

Gençlik Ve Spor Bayramı Turları

19 Mayıs'taki turlarda ilkbahara veda edip, yaza merhaba demenin keyfini yaşayın.

19 Mayıs Tatili

Ülkemizdeki resmi bayramlardan birisi de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’dır. Anlamı ise oldukça manidardır. 19 Mayıs 1919’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a gemiyle gelip, mücadeleyi burada başlatmıştır.

Her yıl törenlerle bu resmi bayram kutlanır ve tatil günü olarak kabul edilmiştir. Fakat bazı yıllar olduğu gibi bu sene de 19 Mayıs 2013 tarihi Pazar gününe rastladığından zaten normalde tatil olan bir güne denk gelmiştir. Bu bakımdan tur firmaları bu güne özel seyahatler düzenlememektedir.

Türkiye’de Normal Bir Hafta Sonu Tatili

2013 yılında Pazar günü olan 19 Mayıs, tur acentelerinin hafta sonu turları kapsamında düzenlenen 1 gece konaklamalı ya da günübirlik organizasyonların içinde yer alacaktır.

19 Mayıs’ta Ata’mızın Doğduğu Topraklara

Herhangi bir ekstra tatil yaratmadığı için, 19 Mayıs 2013 Pazar günü, yurt dışı seçeneklerimize baktığımızda karşımıza sadece otobüsle Yunanistan turu çıkmaktadır. Kısa programlarla hafta sonlarına sığdırılan Selanik – Kavala turuyla, bu anlamlı günde, Atatürk’ün doğduğu evi, Selanik’te ziyaret edebilir, 1 günlüğüne de olsa yurt dışına çıkma keyfini yaşayabilirsiniz.

Bu 19 Mayıs turunda genellikle Cuma gecesi İstanbul’dan otobüsle hareket edilir, Cumartesi sabahı Dedeağaç’a Batı Trakya topraklarına ulaşılır. Sonrasında Kavala’ya geçilir. Akşam ise Selanik’e varılır. Burada 1 gece konaklanarak Pazar sabahı da gezi yapıldıktan sonra öğlende yola çıkılıp gece yarısı İpsala ve Tekirdağ üzerinden İstanbul’a dönülür.

Bahar mevsiminin tam ortasına rastlayan 19 Mayıs, bu yıl Pazar gününe geldiğinden dolayı, herhangi bir hafta sonu turunu seçerek, bu önemli günü değerlendirebilirsiniz. Yine de bizim önerimiz, yeşil rengin tüm güzelliğini gözler önüne serdiği Ergene ovasında Trakya topraklarına yolculuk yapmanız. Edirne – İğneada – Kıyıköy turu bu tarih için idealdir.

Tatilhome

TUR FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

BALAYI TURLARI

Maldivler

Maldivler

Ülkenin temel kaynağı turizm olduğu için konforlu ve lüks tesisleri ile dikkat çekmektedir...

Phuket

Phuket

Dünyaca ünlü turizm adası Phuket Andaman Denizi kıyısında bulunuyor. ...

Tüm Uzakdoğu Turları »

BAYRAM TATİLİ YORUMLARI

Tüm bayram turu yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı:
Bu site bayram turlarını tanıtmak, resmi ve dini bayramlarda, yurt içi ve yurt dışı onlarca tur alternatifini tanıtıp anlatarak, hem tüketiciyi bilgilendirmek hem de Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. bayramturlari.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome